Meyve Cipsi Kurutma Makinesi | Ekotec Gıda Kurutma Sistemleri

Meyve Cipsi Kurutma Makinesi

meyve cipsi kurutma makinesi

Meyve cipsi kurutma makinesi ile ince dilimlenmiş yaş meyveleri kurutarak ekonomiye kazandırılabilir.

Sağlıklı atıştırmalıklar olarak bilinen meyve cipsleri son yıllarda oldukça revaçta. Meyve cipsleri, doğal katkısız taze meyvelerin kurutulması ile oluşur. Hemen hemen her meyveden cips üretilmektedir. Kurutulmuş meyve cipsi ürünleri arasında çilek cipsi, incir cipsi, elma cipsi, portakal cipsi, cennet elması cipsi gibi kurutulmuş meyveler tüketiciler tarafından sıkça tercih edilen sağlıklı atıştırmalıklar arasındadır.

Taze meyveler zamanı gelip olgunlaşınca üretici tarafından tarladan toplanır. Üretici mahsulünü taze halde satışa sunar. Fakat yeterli potansiyelde satış hacmi yakalayamayıp elinde kalan diğer meyvelerin raf ömrünün kısa olması ve stoğunu tutamaması üreticiyi kuru meyve üretimine teşvik etmektedir. Çoğunlukla meyve üreticilerine cazip gelen bu iş ile düşük işletme maliyetlerine tonlarca cips üretilir. Üretilen meyve cipslerini gerek yurt içi gerek yurt dışı pazarında tüketicisini bularak ekonomiye kazandırılır.

Meyve cipsi nasıl yapılır? sorusunun cevabı ise tam olarak burada. Başlangıçta yapılacak yatırım ile kendi meyve kurutma tesisinizi kurabilirsiniz. Meyve kurutma tesisinin kurulumu için en önemli demirbaş tabi ki bir meyve cipsi kurutma makinesidir. Ekotec meyve sebze kurutma makinesi ısı pompası destekli oda tipi gıda kurutma makinesidir. Taze meyveler paslanmaz tepsi veya PE kurutma kasasında kurutma odasına yerleştirilir. Sıklıkla tercih edilen ise gıdaya kurutmaya uygun PE kurutma kasalarıdır. PLC kontrol panelli meyve cipsi kurutma makinesi ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat