images/breadcrumb/blogBreadcrumb.jpg" ?>

KURUTMA ÜNİTESİNDE TKDK DESTEĞİ

kurutma  tkdk dan destek ısı pompası sı pompası, meyve kurutma , organik tarım, sebze kurutma , bitki kurutma , ürün kurutma , kuru meyve.

KURUTMA ÜNİTESİNDE TKDK DESTEĞİ

EKOTEC KURUTMA ÜNİTESİNİ TKDK desteği ile Satın alabilir miyiz ? 

TKDK Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun, belli dönemlerde proje başvurusu için çağrı ilanı yayınlayarak, kabul edilen projelerin, onaylandığı taktirde geri ödemesiz destekleri devam etmektedir. Organik Tarım yapanlar, meyve kurutma ticareti yapıp, kurutulmuş ürün ihracatı ile uğraşanlar kurutucu ısı pompasını TKDK desteğiyle alabilirsiniz. TKDK Yerli Malı belgesi ile üretim yapan firmalardan aldığınız makinalara destek vermektedir. Yazın gelmesiyle, Meyve ve Sebzelerde yaşanan bolluk, ürünlerin kısa zamanda satılamayıp zayi olmasına sebep olmaktadır. Bu ürünlerin doğal yöntemlerle kurutulması uzun zaman almaktadır. Meyve Kurutma da ayrıca hava şartlarınında  buna müsaade etmediği zamanlarda kurutma işlemi daha da uzamaktadır.

Meyve Kurutma da EKOTEC KURUTMA ÜNİTEMİZ ile sizlerin de çözüm ortağınız olma yolunda ilerliyoruz. Her geçen gün yenilenen AR-GE çalışmalarımıza yenilerini ekleyerek meyve kurutma , sebze kurutma , dilimli kurutma, aromatik bitki kurutma gibi farklı ürün kurutma işlemlerini fabrikamızda ki Demo Kurutma Kabinimiz de müşterilerimiz ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Ekotec Enerji Yerli Malı Belgesine sahip üretimini gerçekleştirmektedir. Yerli Malı Belgesi olan firmalardan aldığınız ürünlerde ; TKDK ‘ nın desteklerinden yararlanarak Kurutma Ünitesine sahip olabilirsiniz.

TKDK Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (2014-2020 IPARD Programı ) Yedinci Başvuru Çağrı ilanını yayınladı. Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 12 Eylül 2019 tarihinde Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması-LEADER Yaklaşımı tedbirine yönelik Yedinci Başvuru Çağrı İlanını çıkmış bulunmaktadır.

Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

BAŞVURU YAPILACAK İLLER

Bu başvuru çağrı ilanı kapsamında destek almak amacıyla başvuruların yapılacağı ve Yerel Kalkınma Stratejilerinin uygulanacağı iller aşağıdadır:
05Amasya – 06Ankara – 17Çanakkale – 19Çorum – 20Denizli – 21Diyarbakır – 25Erzurum – 37Kastamonu – 45Manisa – 52Ordu – 55Samsun – 63Şanlıurfa

BAŞVURU TARİHLERİ 
Başvurular 12.11.2019 tarihi saat 09:00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır. Online Proje Başvuru Sistemi 09.12.2019 tarihi saat 18:00’da kapatılacaktır. Başvuruların son teslim tarihi 12.12.2019 saat 18:00’dir. Son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.