Yerli Üretim Isı Pompası Mı?

Tecrübe ve sektördeki bilgisine güvenen Ekotec gelen taleplerinde fazla olmasından dolayı 2014 ilk yarı yılında ar-ge çalışmalarını tamamlayıp Türkiye’ de ilk yerli üretim ısı pompasını üretmiştir. Tamamlanan yerli üretim monoblok sudan havaya ısı pompaları alışveriş merkezleri, tavuk çiftlikleri, fabrikaların, seraların, okulların, hastahanelerin, otellerin, vb.  geniş mekanlı yerlerin ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılamaktadır. Isı pompaları içinde sadece sudan havaya ısı pompası gazın sıcaklığını yada soğukluğunu ortama direk üflediği için en verimli cihazlarıdır.

2014 yılının ikinci yarıyılında ise konutlar ve iş yerleri için su ve toprak kaynaklı ısı pompası üretilmiştir. Su ve toprak kaynaklı ısı pompaları ısıtma, soğutma ve sıcak su imkanı sağladığı için en uygun kullanım konutlar ve iş yerleridir. Su ve toprak kaynaklı ısı pompası iklim şartları sert olan bölgelerde kullanıldığı için iklimi ılıman olan bölgelerde su ve toprak kaynaklı ısı pompası kullanmak artı maliyetler çıkaracağı için hava kaynaklı ısı pompası ılıman bölgeler için en doğru seçim olacaktır. Yenilenebilir enerji kullanımını arttırmak için hava kaynaklı ısı pompasının ar-ge çalışmaları da tamamlandıktan sonra Ekotec’ in yerli üretim ürün grubuna girmiştir.

Daima kendini yenileyen ve geliştiren Ekotec Enerji ar-ge çalışmalarıyla sürekli ürün gamına yeni ürünler eklemiş ve ürünlerini her zaman yenileyip daha işlevli hale getirmiştir. Konut, iş yeri, alışveriş merkezi, fabrika, sera, okul, hastane, tavuk çiftliği vb. yerlerin iklimlendirme sorununu yerli üretim farkıyla çözmüştür. Dışa bağımlılığı azaltmak ülkemizin iklimlendirme eksiklerini gidermek her zaman prensibimiz olmuş ve piyasada ki meyve sebze kurutma makinalarının eksikliği izlendi. 1 buçuk yıl süren ar-ge çalışmalarının sonucunda meyve sebze kurutucu ısı pompası üretilmiştir. Piyasadakilerin aksine yenilenebilir enerji kullanarak tamamen elektrikle çalışan bir cihaz olmayıp elektrik maliyetini düşürmektedir. Daha profesyonel hale getirilen cihazlarımız PLC ekran kullanılarak kullanıcıya kullanım kolaylığı vermiştir.

Ekotec ISO 9001:2008 belgesini alarak kendi kalitesini kanıtlamıştır. Ayrıca Sanayi Sicil Belgesi’ ni alarakta yerli üretim ısı pompası üretiminde Türkiye’de ilke imza atmıştır.