Hava Kaynaklı Isı Pompası | Ekotec Enerji Yerli Isı Pompası

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Hava Kaynaklı Isı Pompası

Ekotec Hava Kaynaklı Isı Pompası, dış ortamdaki havanın ısısını alarak evimizdeki ısıtma, soğutma ve sıcak su konforunu sağlayan cihazlardır. Toprak ve su kaynaklı ısı pompalarının uygulanamadığı yerlerde en uygun çözüm Ekotec hava kaynaklı ısı pompasıdır. Kolay kurulum ve uygun maliyet farkı olması sebebi ile toprak ve su kaynaklı ısı pompalarından daha çok tercih edilir.

Hava kaynaklı ısı pompası kullanıldığı bölgelere göre çoğu yerlerde su ve toprak kaynaklı ısı pompalardan daha verimlidir. Ekotec hava kaynaklı ısı pompası 1 kw elektrik enerjisi karşılığında 3kw enerji verimi bulunmaktadır. Bu nedenle diğer fosil yakıtlara ve elektrikli ısıtıcılara karşı Ekotec hava kaynaklı ısı pompası çok daha tasarrufludur. Ekotec hava kaynaklı ısı pompalasına güneş enerjisi sistemi entegre edildiğinde sistem çok düşük maliyetli çalıştırılabilir.

Kullanım ve kurulum kolaylığı sebebi ile bireysel evler, villalar, daireler, işyerleri gibi ısıtma, soğutma ve sıcak su istenilen her yerde Ekotec hava kaynaklı ısı pompası kullanılabilir. Yerden ısıtma, fan-coil, yerden ısıtma ve fancoil birlikte, standart düşük sıcaklıkla ısınan radyatörler, güneş enerjisi ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışabilir. Ekotec ısı pompası yeni yapılan binaya ve ya önceden yapılmış tüm mekanlar için kullanılabilir. Zaten ısıtma sisteminiz varsa onu değiştirme gerek yoktur.

Çevreye hiçbir zarar vermeyen çevre dostu gazı yanında özellikle içerisindeki evaparatör ve kondenser alanları büyük tutularak yüksek verimli ve eksi derecelerde de çalışması sağlanır.

Kullanım sırasında hiçbir koku, duman çevreye yaymaz, kesinlikle patlama, yanma, zehirlenme gibi tehlikeler arz etmez.

Ekotec yerli üretim ısı pompalarımız ile ileriye dönük yedek parça ve servis sıkıntısı yaşatmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir