ISI POMPALI KURUTMA SİSTEMİ | Ekotec Isı Pompası & Gıda Kurutma Makineleri

ISI POMPALI KURUTMA SİSTEMİ

Son günlerde kuru meyve ve sebzelere olan talep artış göstermektedir. Ülkemiz olarak hem üretmeye hemde  tüketmeye yönelmiş durumdayız. Ülkemizde ve dünya çapında kuru meyve ve sebze pazarı hız kazanmaktadır. Endüstriyel Gıda Kurutma Makineleri sayesinde; kuru meyve ve sebze ihracat rakamları, meyve ve sebze kurutmaya yönelik iş alanlarında her geçen gün artışın olduğunu göstermektedir. Sonbaharın gelmesiyle bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için vitamine ihtiyacımız vardır. Bu vitamin ihtiyacını taze meyve ve sebzelerden alacağımız gibi, kuru meyve ve sebzelerden de karşılayabiliriz. Meyve ve Sebze Kurutma Tesisinde Isı Pompalı Kurutma Sisteminden faydalanabilirsiniz. 

Her geçen gün meyve ve sebze kurutma tesislerine yenileri eklenmektedir. Isı pompalı kurutma sistemi de bunlara birer örnek teşkil eder. Meyve ve Sebzelerinizi ve daha birçok ürünü Isı Pompalı Kurutma Sistemi ile kurutma işlemini yapabilirsiniz. Ekotec Enerji olarak, ısı pompası konusunda 10 yılı aşkın süredir Yerli Malı üretimi yaparak tüm dünyaya ihracat yapıyoruz. Isı pompalı kurutma sistemine ( Ekotec Kurutma Ünitesi ) Isı pompası ve diğer cihazlarımıza https://www.ekotec.com.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.

GEKA ‘ tarafından yapılan araştırmalar sonucunda Meyve ve Sebze Kurutma da ki yöntemler aşağıda ki gibidir.

1-) Isı Pompalı Kurutma Sistemi 

2-) Güneşte Kurutma 

3-) Suni Kurutma 

4-) Dondurarak Kurutma 

5-) Kombine Kurutma

GEKA ( Güney Ege Kalkınma Ajansının ) yaptığı araştırmalar sonucunda, Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi ön fizibilitesinde Isı Pompalı Kurutma Sistemine yer vermiştir. Bağlantıya tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz.  http://geka.gov.tr/Dosyalar/o_1d572lqcppunodm1lc215hl11t5e.pdf 

Ekotec Enerji olarak Endüstriyel Gıda Kurutma Ünitesi adı altında Kabinli ( Oda Tipi ) Kurutma sistemimizi geliştirdik. Kurutma kabininin içinde ki fanlar, ısı dağılımı her ürüne nüfus edecek şekilde tasarlanmış ve ürünlerin eşit şekilde kurumasına yönelik olarak kabine monte edilmiştir. İçerideki nem değerini ölçerek ister nem almayı devreye alabilir, isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Meyve ve sebzeyi hangi değerde kurutmak istemenize bağlıdır. Ürünlerinizi zamanında toplayıp, ayıklayıp, yıkayıp, boylama yapıp, soyarak yada dilimledikten sonra gıdaya uygun kurutma kasalarına yerleştiriyorsunuz. Kurutma Kabininin içine üst üste gelecek şekilde kurutma kasalarını elle yerleştiriyorsunuz. Isı Pompasında ki Plc Kontrol Sistemiyle reçete tanımı yaparak elma, ananas, çilek, mango,dut, karadut, turna yemişi,kiraz  üzüm, şeftali, armut, muz, kivi,ayva, iğde, trabzon hurması, cennet elması incir, hünnap, erik, portakal, portakal kabuğu,  mandalina, ceviz, fındık, keçiboynuzu, domates, zeytin, biber, patlıcan, nane, sarımsak, kekik, soğan, tarhana, makarna, balık vs. istediğiniz meyve ve sebzeyi ve daha birçok ürünün nemini alarak  kurutabilirsiniz. Sizlerde  zamandan ve paradan tasarruf etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir