Ekotec & Res Ortaklığı | Ekotec Isı Pompası & Gıda Kurutma Makineleri

Ekotec & Res Ortaklığı

Bir tarafta ülkenin yerli üretim ısı pompası ünvanına sahip üretici firması diğer tarafta ülkemizde büyük projelere imza atmış ısı pompası konusunda ülkenin devlerinden biri olan Ekotec ve Res ortaklığı başlamıştır.

Ekotec Enerji Kim?

Ekotec, 2009 yılında Sakarya’da kurularak Türkiye’ye ısı pompasını tanıtmıştır. Önceleri ithal menşeili ısı pompası getirerek uygulamalar yaparken 2013 yılından sonra resmen yerli ısı pompası üretimi yapmaya başlamıştır. Bireysel ve ticari ortamların iklimlemdirmesinin yanı sıra her geçen gün piyasasaki eksikliğini irdeleyerek chiller, merkezi soğutma sistemi, gıda kurutma makinesi, meyve soyma makinesi gibi ürünleri de gamına ekleyerek halka arz etmiştir. Türkiye’nin ısı pompası üreticisi olma ünvanı ile markamızı 10 dan fazla ülkeye tanıtarak ihracat gerçekleştirmiştir.

Res Enerji Kim?

Res ise 2010 yılında kurulmuş olup 35 yıllık bir tecrübe ve birikimin ışığında ısıtma-soğutma sektöründe mühendislik ve satış hizmeti vermek için kurulmuştur. RES Enerji, tecrübeli, birikimli, deneyimli mühendislerinin ve dinamik kadrosunun yanı sıra bulundurduğu tecrübeli ve zengin bayi ağı ile iklimlendirme sektöründe önemli bir yer almaktadır. Kendi markası olan Restherma ısı pompası ürününün satışını yapmasının yanısıra Panasonic ısı pompalarının da Türkiye distribütörüdür.

Ekotec ve Res Ortaklığı Süreci

Yenilenebilir enerji sektörüne yeni bir soluk getirme amacı güderek ortaklık görüşmeleri yapılmıştır. 2018 yılının son çeyreğinde başlayan bu görüşmeler 2019 yılının ilk çeyreğinde sonuçlandırılmıştır. Ekotec ve Res dostluğu oluşup yollarını birleştirerek Res Enerji, Ekotec Enerji firmamıza %50 hisse ile resmen ortak olmuştur.

Gerçekleşen bu büyük ortaklık ile Restherma marka ısı pompası artık yerli üretim olarak Ekotec Enerji tarafından üretilecektir. Aynı zamanda Ekotec marka ısı pompası üretimine tüm hızıyla devam edilecektir. İki firmanın aynı sektörde oluşu Ekotec Enerji firmamızın yerli üretimi Res Enerji’nin ise satış hacmi ile kısa vadede yenilenebilir enerji sektöründe sosyal sorumluluk çalışmaları yaparak markaların bilinirliğini ön plana çıkarmak olup orta vadede planı ise ülkenin ısı pompası pazar payının lideri olmaktır. Uzun vadede ise iki firmanında ihracat payını arttırarak markamızı dünyaya tanıtmak planlarımızın arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir