Ekotec Yerli Malı Isı Pompası ÇİÇEK NASIL KURUTULUR

ÇİÇEK NASIL KURUTULUR

ÇİÇEK KURUTMA YÖNTEMİ VE FAYDALARI

Tıp bilimine göre, gül goncası yaşamsal enerjinin akışını düzenlemeye ve depresyonu gidermeye, kan stazını gidermek için kan dolaşımını teşvik etmeye, ağrıyı gidermek için adet düzenlemesini ve kalbi ve beyin damarlarını yumuşatmaya yardımcı olur. Tatlı ve biraz acı bir tada sahiptirler ve sıcak bir doğaya sahiptirler, böylece kalp, karaciğer ve kan damarlarımızı besleyebilir ve sedasyon, sakinleşmeye ve depresyona karşı koruma için vücudumuzdaki akışı düzenleyebilirler.

Genellikle, gül goncası, geniş kullanım için kurutulduktan sonra sonra depolanır. Güneşte veya gölgede kurutma, dondurarak kurutma veya kurutma kullanarak kurutma gibi birçok gül goncası kurutma yöntemi vardır. Bu yöntemler arasında güneşte kurutma ve gölgede havalandırma sadece iyi bir kurutma sonucu elde etmekle kalmaz, aynı zamanda çok uygun ve emek tasarrufu sağlar.Ancak, ikisi de 2-3 ay içinde solucan haline gelecek böcek yumurtalarını etkili ve tamamen öldüremez.

Doğal kurutma yöntemleri, kurutulmuş gül goncalarının ticari üretimi için geçerli değildir. Güllerde etkili elementleri koruyabilen Ekotec kurutucu ısı pompası, makinası kaliteli gül goncası kurutmak için en iyi seçimdir.

EKOTEC KURUTMA MAKİNASI İLE GÜL GONCASI VE ÇİÇEK NASIL KURUTULUR

1. Kurutacağınız Gül goncası veya Çiçeği seçin:

Alınacak en iyi zaman, kaulyeksin hafifçe genişlemesi ve pedal uçlarının kırmızı olması, yani gül goncası çiçeklenmeye başlamadan öncedir. Tamamen genişleyen fakat açılmayan gül goncası alın. Alınan gül goncası bambu kafeslere veya sepetlere konulur ve toplama noktalarında en kısa sürede satılır veya işlenir. Toplama yeri çok uzaktaysa, hava almak için gül goncalarını açabileceğiniz geçici bir gölgelik oluşturmak gerekir. Onları yığmayın, yoksa ısınırlar.

2. Gül seçme, satın alma yöntemleri ve standartları:

İşleme fabrikaları atanmış çiftçilerden konsantrik bazda taze gül goncası satın alıyor. Gül goncası, 12 saat içinde toplanan ve renkli ve homojen bir boyuta sahip parlak görünenler olacaktır. Küçük gül goncası miktarı toplamın% 5’inden az olmalıdır.
Gül goncası hiç pedicel alamaz, başka şeylerle karıştırılmaz.
Hazneleri mükemmel. Onlar ne ısınmadan ne de sulamadan bozulurlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir